Pojď si sám sebe víc vážit a nebát se být tím, kým chceš.

Pro hudbu ke čtení klikni zde:


Je to na hovno. To celý. To, jak  si hrajem na něco, co nejsme. Zkreslujem realitu. Tak, aby nám se to líbilo? Abychom my byli spokojený? Nene. My to děláme, protože se bojíme, co by na to řekli ostatní. Co by mi řekla máma, kdybych jí řekla, jak to včera bylo. Co by mi  řek táta, kdybych mu řekla, že neni mym snem přebrat po něm rodinou firmu. Co by mi řekli kamarádi, kdybych s nima v něčem nesouhlasila. Budem radši dál dělat, že včera žádná  párty nebyla, že tátovu firmu budeme s radostí vést do důchodu a souhlasit se všim, co nám kdo řekne.Je to v pohodě? Jo? Žije se nám v tom dobře? Neřekla bych. 

Co kdybychom se už přestali bát. Přestali se bát, že by se něco někomu nelíbilo. Co kdybychom začali dělat a říkat to, co chceme my, a ne ostatní. Co kdyby nám bylo uplně jedno, co si o nás kdo myslí. Je to těžký. Já vim. Taky to zatim neumim. Neumim to všechno nechat plavat. Nejde mi to. Ale já věřim, že jednou to pude. Že jednou se dostanu do bodu, kdy mi to bude jedno. Vyslechnu si ostatní názory, ale už bude jenom na mně, jestli je pustim k sobě, nebo je po sobě nechám sklouznout pryč. A to chci umět. Chápeš? 

Chci nebejt na nikom závislá. Protože jedinej člověk, na kterýho se můžu spolehnout, jsem já. Protože já jsem přece pro sebe ten největší parťák. A mám kolem sebe spousta dalších parťáků. Mámu, tátu, sourozence, kamarády, psa.. Ale já. Já jsem pro sebe nejdůležitější. Každej člověk by měl podle mě mít na prvním místě sebe, a pak až ostatní. A neni to egoismus. Nebo vlastně trochu jo, ale v tom zdravym slova smyslu. Kdybychom to totiž takhle měli všichni. Všichni by byli sami pro sebe na prvním místě, bylo by to fajn. Ale spousta lidí to tak nemá. Neberou se jako člověka. Nevnímaj se tak. "Nejdřív se musíš postarat o ostatní, a pak až o sebe." Blbost. Ty jsi ten, kdo ti nejvíc a nejlíp dokáže pomoct. Jenom musíš přijít na to, jak. Tak kdyby ses ptal, proč.Ty jsi ten, co sám se sebou jisto jistě bude až do konce. Konce? Co já vim. Třeba to neni konec. Jenom novej začátek. O smrti ale jindy. 

Tak se prosím snaž nebejt na nikom závislej, nedělat si hlavu z ostatních názorů a jenom se přijmi. Přijmi  se takovýho, jakej jsi. Měj rád sebe i lidi  o kolo sebe. Měj je rád za to, že tě učej. Každej tě něco učí. Uplně všichni  okolo nás nás něco učej, ikdyž nám to nemusí přijít. Buď otevřenej ostatním názorům, ale zároveň neber všechny vážně. Ber vážně jenom ty,  který chceš. Pokud si myslíš, že tady píšu uplný sračky, v pohodě. Já se nezlobim. Já to chápu. Nemůže se líbit všechno všem. Každej jsme jinej a to je dobře. 

Poslední, co bych chtěla říct je, aby ses ptal.  Ptej se. Ptej  se na všechno, na co budeš chtít. Ptej se sám sebe. Měj se rád. Měj se.

 Pa. 

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kdo jsem? Sama nevim.

Pochybovat je správný.