Sebedůvěra a sebevědomí. (ne)jsem pyšná.

A je to tu. To ošemetný a děsně klišé téma. Přitom tak důležitý. Jedno z nejdůležitějších, podle mě. Často slýcháme, že si moc málo věříme. Ale víte co? My to vlastně chceme slyšet. Bojíme se, že když si začneme věřit, začneme být odsuzováni a pomlouváni za zády ostatních. "Támhleta má nos až v nebi." "Slyšel jsi, jak sama sobě řekla, že se jí ten obraz poved?" To jsou ty nejčastější  věty. Víte co? Je blbý, že se sami tolik neoceňujem. Neříkám, že odteď máte všude chodit a říkat o sobě, že jste nejlepší  člověk na světě a že lepší neexistuje. (To je zas jiný,  taky důležitý téma. To, že jsme každej jinej a neni možný se mezi sebou srovnávat.)  Takže. Prostě stačí, když si budete věřit a občas si klidně jen v duchu řeknete, že se vám něco povedlo. Na tom přeci neni nic špatnýho,  ne? A v nás to to sebevědomí posune dál. Na věci budeme mít jiný pohledy a názory.

Od jednoho moudrýho člověka jsem si  přebrala, že ten, kdo je na světě nejdůležitější jsem já. To si řekni  ty. "Sám o sebe se musim postarat, převzít za sebe odpovědnost. To já jsem pro sebe nejdůležitější. O mě tu jde." Já vim,  zní to hodně egoisticky. Já mám takový svoje moudro, nejspíš mě bude ještě nějakou chvíli doprovázet. (Doufám v to.) "Největší spolehnutí měj sám na sebe. Sám se sebou budeš až do konce života." Ale ono to tak je. Jediná jistota je, že  sami se sebou budete až do konce života. Lidi odchází a přichází,  ale vy tu pro sebe budete pořád. Proto jste ti nejdůležitější. 

Chápem se? 

No. Je půl dvanáctý pryč a já ráno vstávám do školy. Asi bych to měla ukončit. Možná udělám někdy pokračování.  Ale nebudu to cpát do  jednoho, ať je to aspoň trochu srozumitelný.

Říkala jsem si, že na konci každýho článku bych mohla napsat jednu větu o mně. Abyste se o mně něco novýho  dozvěděli. Co miluju a ták. Hm? Taková netradiční forma dozvídání se novejch věcí. Třeba už víte, že ke mně patří nespisovný psaní, jsem trochu odrzlá a ráda se inspiruju všema a všim  okolo mě. O tom by mohl být příští  článek. O mejch vzorech, co?

Tak zase příště.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pojď si sám sebe víc vážit a nebát se být tím, kým chceš.

Kdo jsem? Sama nevim.

Pochybovat je správný.